Parakstīts sadarbības līgums tūrisma jomā starp Latviju un Kazahstānu

Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālās vizītes Kazahstānā ietvaros ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts 3. jūnijā parakstīja sadarbības līgumu tūrisma jomā starp Latvijas Republikas Ekonomikas ministriju un Kazahstānas Republikas Industrijas un jauno tehnoloģiju ministriju.

Līguma mērķis ir nostiprināt un turpmāk attīstīt sadarbību starp abām valstīm tūrisma jomā, veidojot efektīvu informācijas un pasākumu koordināciju tūrisma attīstības veicināšanā abu valstu interesēs.

Līgums paredz, ka tiks atbalstīta informācijas apmaiņa par tūrisma attīstību, statistiku, pētījumiem, spēkā esošu normatīvo bāzi tūrisma jomā, tūrisma nozares speciālistu sagatavošanu un izglītības sistēmas piedāvājumu. Tāpat abas valstis apņemas nodrošināt informācijas apmaiņu ar reklāmas un informatīvajiem materiāliem par tūrisma potenciālu. Plānots ciešāk sadarboties arī starptautisko tūrisma organizāciju un iniciatīvu ietvaros, kā arī darbā pie investīciju projektiem tūrisma nozarē.

Pirms līguma parakstīšanas notika Kazahstānas delegācijas tikšanās ar nozaru pārstāvjiem, t.sk. tūrisma. Šo sarunu vadīja ALTA izpilddirektore Astrīda Trupovniece.