Ar Latvijas nacionālo stendu – uz vienu no nozīmīgākajām tūrisma izstādēm – „WTM” Londonā

Izstāde „World Travel Market” jeb „WTM” šogad notiks no 4. līdz 7. novembrim, simboliski pabeidzot kārtējo starptautisko izstāžu gadu Eiropā.

Latvijas nacionālajā stendā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu piedalīsies kopumā 15 dalībnieki. Tie ir: nodibinājums „Rīgas tūrisma attīstības birojs”, Siguldas novada dome, Latvijas viesnīcu un restorānu asociācija, Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde „Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs”, biedrība „Kurzemes tūrisma asociācija”, SIA „Travel In”, FTB Latvia – A/S Estravel filiāle Latvijā, SIA „Milagro Travel”, SIA „Baltic Incentive Travel”, SIA „SEMARAH Hotel Management”, SIA „TAS Baltics”, SIA „Latvia Tours”, VSIA „Latvijas Koncerti”, „Baltijas ceļojumu grupa” un SIA „Poētika”.Stenda laukums būs 47,50 kvadrātmetru liels.

TAVA tūrisma tirgus speciāliste Marta Tomase uzsver: „Starptautiskā tūrisma izstāde „WTM” paver plašas iespējas popularizēt Latvijas tūrisma produktus un pakalpojumus starptautiskā līmenī, dibināt jaunus biznesa kontaktus un stiprināt darījumu attiecības jau ar esošajiem biznesa partneriem.”

Pēc Marta Tomases vārdiem, „WTM” ir sarīkojums profesionāļiem, nevis plašai sabiedrībai, tāpēc stendā galvenais uzsvars tiks likts uz darbu un izklaidējošu spēļu vai atrakciju nebūs.

Tāpat kā citus gadus, arī šogad paralēli darbam „WTM” izstāžu stendos norisināsies dažādi nozares sarīkojumi - kontaktbirža izstādes dalībniekiem un citi pasākumi, kuru uzmanības centrā būs specializēti ceļojumu veidi, piemēram, luksusa tūrisma braucieni („A Taste of ILTM at WTM”). Ar lielu interesi tiek gaidīts arī tūrisma tehnoloģiju šovs (“The Travel Tech Show at WTM”), kurā būs iespējams uzzināt vairāk ne tikai par dažādām tehnoloģijām, kas jau ir kļuvušas par tūrisma sastāvdaļu, bet arī par tām, kuras vēl tikai iezīmē nākotnes tendences.

Izstādes pēdējā dienā, 7. novembrī, paralēli darbam izstādē mūsu valsts vēstniecības telpās Londonā norisināsies seminārs, kuru organizē Latvijas viesnīcu un restorānu asociācija, Lielbritānijas tirdzniecības kamera Latvijā un TAVA. Sarīkojums būs veltīts diviem galvenajiem jautājumiem – darījumu tūrisma iespējām mūsu valstī un plāniem un iecerēm, kas saistās ar Rīgu – Eiropas kultūras galvaspilsētu nākamajā gadā.

Uz semināru tiek aicināti britu tūrisma operatori, kas nodarbojas ar lietišķo tūrisma braucienu un starptautisko konferenču rīkošanu.

„WTM” ir starptautisks sarīkojums tūrisma pirkšanas un pārdošanas profesionāļiem, kurā ir pārstāvēts viss tūrisma nozarē strādājošo speciālistu spektrs – tūrisma operatori un aģentūras, aviosabiedrības, kruīza kuģu pārstāvniecības, viesnīcas un restorāni, luksusa tūrismā strādājošie, tūrisma tehnoloģiju speciālisti, ceļojumu interneta pakalpojumu sniedzēji u. c.

Izstāde vienmēr pelna lielu uzmanību no mediju puses, kas ar īpašu interesi gaida brīdi, kad tiek publiskots ziņojums par pasaules tūrisma tendencēm. Prakse rāda, ka „WTM” sadarbībā ar „Euromonitor International” veic pētījumus, kas gadu no gada objektīvi modelē nākotnes ainu. Tā bijis arī pērn, 2012. gadā, kad tika pareģota īpaša tūristu ekspansija Eiropā no Brazīlijas, Krievijas, Indijas un Ķīnas. Dati rāda, ka šogad no šīm valstīm tiek piedzīvots patiešām neticami liels tūristu skaita pieaugums. Citstarp, pētnieki uzsvēra, ka sevi spilgti pieteicis tūrisms, kas palīdz cilvēkiem atbrīvoties no cipartehnoloģiju apsēstības. Arī šī tendence bijusi prognozēta pareizi.

Pērn izstādi Londonā apmeklēja vairāk nekā 28 000 tūrisma profesionāļu no visas pasaules, bet žurnālistu skaits pārsniedza trīs tūkstošus.