Latvijā arvien vairāk “medicīnas tūristu”

Latvijā pēdējos gados strauji sācis attīstīties medicīnas tūrisms, pērn ārvalstu pacienti Latvijas medicīnas iestāžu aliansē “Baltic Care”, kurā ietilpst desmit klīnikas, atstājuši 891 997 eiro, kas ir 2,2 reizes vairāk nekā 2012. gadā.

Aliansei “Baltic Care”, kas tika izveidota 2009.gadā nolūkā popularizēt Latvijas medicīnas pakalpojumus pasaulē, no šodienas pievienojusies arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīca (BKUS), kas tūristiem plāno piedāvāt plaša spektra diagnostiku un konsultācijas visdažādākās saslimšanās. Kā norāda BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša, lai gan 97% slimnīcā ir valsts apmaksātu pakalpojumu, tomēr šis pasūtījums nav tik liels, lai slimnīcas kapacitāte tiktu izsmelta.

Medicīnas tūrisma centra “Baltic Care” valdes loceklis Māris Rēvalds pastāstīja, ka patlaban Latvijas medicīnas pakalpojumus visvairāk – 24% gadījumu – izmanto Krievijas iedzīvotāji, 12% ir Lielbritānijas un Īrijas pārstāvju, ar 11% seko Skandināvijas iedzīvotāji, pa 5% pacientu ir no pārējām NVS un Baltijas valstīm, 39% aizņem visas citas valstis, bet 2% klientu ir no nezināmām valstīm.

Cilvēkus no austrumiem Latvijas medicīnā saista tieši ārstu profesionalitāte, jo, lai gan šajās zemēs ir grandiozi medicīnas centri, tie nespēj piedāvāt tik kvalitatīvus ārstus. Savukārt pacientus no rietumiem šurp atvilina salīdzinoši zemās cenas un piedāvājums.

Ārvalstu pacientiem sniegtie pakalpojumi lielākoties ir kompleksi un sarežģīti diagnostikas izmeklējumi, kā arī ķirurģiskas manipulācijas. Līdz ar to vidējie ārvalstu pacienta iztērētie naudas līdzekļi par saņemtajiem medicīnas pakalpojumiem ir 297 eiro.

Vairāk lasiet: http://www.la.lv/latvija-arvien-vairak-medicinas-turistu/

Video: https://www.facebook.com/photo.php?v=10203241247985665&set=vb.100497513347600&type=2&theater