Capital Clinic Riga veic veselības pārbaudes „MarsOne” projekta dalībniekam

No vairāk kā 200 000 pretendentu tuvākajā nākotnē plānotajam lidojumam uz Marsu ir atlasīts arī cēsnieks Pauls Irbins, kurš tagad aktīvi gatavojas bezpeļņas projektam "MarsOne". Lai Pauls Irbins būtu drošs, ka veselība nebūs šķērslis tik svarīgai misijai, viņš devās uz jauno, moderni aprīkoto klīniku Capital Clinic Riga, lai veiktu visas nepieciešamās veselības pārbaudes.

2013. gada sākumā tika izsludināta pieteikšanās unikālam, šķietami nereālam projektam "MarsOne", kura mērķis ir līdz 2023. gadam uz Marsa izveidot cilvēku apmetni, 10 līdz 15 gadu laikā nosūtot uz Marsu vairākus brīvprātīgos, kas veidotu tur pastāvīgu cilvēku apmetni bez atgriešanās iespējām uz Zemi. Pēc pirmās atlases kārtas kandidātu skaits krietni saruka, tomēr kandidātu vidū joprojām ir pārstāvis arī no Latvijas – Pauls Irbins, šobrīd Cēsu pašvaldības darbinieks un kosmosa izpētes entuziasts.

Vadoties pēc projekta "MarsOne" detalizētām instrukcijām, Pauls Irbins gatavojās otrajai projekta atlases kārtai, kas paredz dažādas veselības pārbaudes un testus. Ar to kandidātam atlases žūrijai jāpierāda gatavība kosmonautu sagatavošanās procesam - lai iegūtu iespēju pamest Zemi un pārcelties dzīvot uz Marsu, kandidātiem būs jāiziet septiņu gadu ilgas apmācības.

http://www.HealthCareTravel.lv