Rīgai jāattīsta konferenču tūrisms

Vasarā Rīgā notiek daudz tūristus piesaistošu pasākumu, bet nozares galvenā problēma ir ziemas sezona, kuras aizpildīšanai pilsētā vajadzētu attīstīt konferenču infrastruktūru, norāda tūrisma uzņēmuma «Baltic Travel Group» valdes priekšsēdētājs Vlads Korjagins.

«Lai Rīga kā tūrisma galamērķis varētu justies komfortabli visu gadu un uzņēmēji gūtu noturīgus ieņēmumus, mums šodien acīmredzami trūkst lielu, mūsdienīgu konferenču centru un izstāžu zāļu,» uzskata uzņēmējs. Tajā pat laikā Rīgas konkurentes Baltijas jūras reģionā - Stokholma, Gēteborga un Helsinki - ziemas sezonā galveno uzmanību pievērš tieši darījumu tūrismam.

Korjagins norāda, ka pasaulē katru gadu notiek daudz dažādu kongresu un izstāžu ar pieciem līdz septiņiem tūkstošiem dalībnieku. Šādi pasākumi nav piesaistīti konkrētai vietai, tie katru gadu maina norises vietu, un uz šādu pasākumu uzņemšanu vērojama milzīga konkurence. «Piemēram, pasaules ārstu kongresa sarīkošanai nav svarīga ne sezona, nedz klimatiskie apstākļi, bet ir vajadzīgs mūsdienīgs konferenču centrs. Mums tāda nav,» norāda Korjagins.

«Ir ideja, piemēram, par konferenču centru Skanstes ielas rajonā, bet pagaidām tas viss ir tikai uz papīra. Tāpēc mēs pašlaik nevaram pretendēt uz Eiropas un pasaules mēroga pasākumu sarīkošanu,» viņš piebilst.

Darījumu tūristi Rīgai ir izdevīgāki par parastajiem, jo tie pilsētā atstāj vairāk naudas. Korjagins arī uzsver, ka atbilstoša līmeņa viesnīcu skaits Rīgā ir pietiekams un tirgus jau tuvojas piesātinājumam. Tas ir labi klientiem, jo tas veicina cenu samazināšanos, tomēr tas ir slikti nozarei, jo investori var zaudēt interesi par Rīgu un Latviju.

«Viesnīcu personālam klusajā sezonā vajadzēs braukt peļņā uz ārzemēm. Tāpēc pilsētas varas iestādēm jādomā, ka piepildīt mūsu drūmo rudeni ar starptautiska līmeņa pasākumiem,» uzskata Korjagins. Viņš atzīmē, ka 2015.gada pirmajā pusē šī problēma gan nebūs pārāk aktuāla, ņemot vērā Latvijas gaidāmo prezidentūru Eiropas Savienībā, tomēr «diemžēl, visas labās lietas kaut kad beidzas».

www.leta.lv