TAVA uzņem ciemos Ķīnas tūrisma operatorus

11decembrī, triju dienu vizītē Rīgā ieradās seši ķīniešu tūrisma speciālisti, lai iepazītos klātienē ar tūrisma piedāvājumu mūsu valstī.

Brauciens notiek, sadarbojoties visām trim Baltijas valstīm, jo tik tālu tirgu kā Ķīna varam interesēt tikai kā vienots reģions.

Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) speciāliste Inguna Žīgure stāsta: „Ķīnas tirgus ir milzīgs, un, strādājot kopīgi ar igauņu un lietuviešu kolēģiem, pamazām varēsim gaidīt arī ķīniešu tūristu skaita pieaugumu.”

No Lietuvas ieradušies Rīgā 11. decembra vakarā, Ķīnas tūrisma operatoru pārstāvji vakariņoja „Valtera restorānā” Vecrīgā. Tālie ciemiņi dienas pirmo daļu pavadīja, iepazīstoties ar Vecrīgu un tās jaukajiem salonveikaliem. Ieejot dzintara izstrādājumu salonā, ciemiņiem iemirdzējās acis, būdami pārsteigti, ka mēs, t. i., vietējie iedzīvotāji, pret šo dabas velti esam diezgan vienaldzīgi.

Pieci no sešiem mūsu viesiem Latvijā ieradušies pirmo reizi, bet viena speciāliste bija divus gadus pavadījusi Zviedrijā un atzinās, ka tāpēc viņai baudītā vakariņu zupa Rīgā nešķita tik nepierasta kā pārējiem brauciena dalībniekiem.

Uz jautājumu, kas ķīniešu tūristus varētu saistīt Latvijā un citur Baltijā, viesi bija atklāti: „Ķīniešiem ļoti patīk iepirkties. Visādas mazas, unikālas lietiņas. Un, protams, dzintars.” Par citām interesēm runājot, viesi sacīja, ka viņu tautiešus saista tas pats, kas jebkuru tūristu – kultūras mantojums, daba u. c.

Tūrisma firmas „Via Hansa” speciāliste Anete Smukule apliecina, ka apkalpoto tūristu skaits no Ķīnas pamazām aug, kaut gan varbūt ne tik strauji, kā mums gribētos: „Lielās Ķīnas acīs mēs esam ļoti mazi, pārāk mazi, lai viņi zinātu, kur mūs meklēt un ko no mums gaidīt. Mēs arī nekad nebūsim ķīniešu tūristu pirmā izvēle, jo pirmā ir Parīze, Roma un Londona.”

Citstarp firmas „Via Hansa” speciāliste atzīst, ka nevienai Baltijas valstu pilsētai nav tiešo avioreisu uz Ķīnu, kas arī ietekmē tūristu plūsmu. Vēl viens faktors – mūsu pakalpojumu cenas ķīniešiem nereti ir pārāk augstas. Piemēram, gidu, kas prot ķīniešu valodu, Latvijā ir maz un viņu pakalpojumi nav lēti.  Rīt, 12. decembrī, ķīnieši apmeklēs Zemgali – Jelgavu, Bausku, Rundāles pili un Mežotni, kur pils restorānā ciemiņiem paredzētas pusdienas.   

13. decembrī no agra rīta viesu uzņemšanas stafeti pārņems igauņi un Ķīnas tūrisma operatori dosies iepazīt mūsu ziemeļu kaimiņus.  

Ķīnas tūrisma operatoru vizīti Latvijā TAVA organizē sadarbībā ar Bauskas un Jelgavas tūrisma informācijas centriem.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, pērn Latvijā tika apkalpoti 6319 tūristi, bet šā gada deviņos mēnešos – 10854 tūristi.

Sagatavojusi Inta Briede, TAVA (www.tava.gov.lv; www.latvia.travel) sabiedrisko attiecību speciāliste, tālr. 67358152; inta.briede@latvia.travel