ALTA aktivitātes klastera programmā

Septembris – Oktobris

12.septembrī tika parakstīts līgums starp ALTA un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) par jaunizveidoto projektu „Latvijas ilgtspējīga tūrisma klasteris” īstenošanu un ieguldījumu Latvijas ekonomikas izaugsmē. 

„Ilgtspējīga tūrisma klasteris” projekta stratēģiskais mērķis ir veicināt tūrisma operatoru, tūrisma pakalpojumu sniedzēju, pētniecības un izglītības institūciju starpdisciplināru sadarbību, tādejādi sekmējot Latvijas ilgtspējīga tūrisma nozares izaugsmi un ar to saistīto uzņēmumu konkurētspēju, inovatīvu, eksportspējīgu tūrisma produktu veidošanos vienlaikus nodrošinot optimālu pievienoto vērtību ilgtspējīga tūrisma klientiem un gala patērētājiem.

Eiropas Reģionālas attīstības fonda ietvaros un LIAA pārraudzībā darbu sāks 11 nozaru klasteri. „Ir sperts būtisks solis, lai Latvijas ekonomikas virzītājnozares spētu vēl pārliecinošāk pārstāvēt sevi gan vietējā, gan starptautiskā tirgū, kas ilgtermiņā nesīs vērtīgus rezultātus. Klasteru programma iedrošina uzņēmumus, kuri konkurē savā starpā, nāk kopā un identificēt virzienus, kuros tie var sadarboties, domājot par kopīgām investīcijām un jaunu tirgus apguvi, lai iegūtu abpusēju labumu. Turklāt klasteru programma nodrošina ilgtermiņa sadarbības platformu.” (Kitija Gitendorfa).

19. septembrī Latvijas vēstniecība Krievijas Federācijā organizēja semināru par tūrisma iespējām Latvijā 2012. un 2013.gada ziemas sezonā, kurā ALTA valdes locekle Iveta Kravale prezentēja ALTA un „Latvijas ilgtspējīga tūrisma klasteri”. Seminārā, kurā tika akcentēti veselības tūrisma piedāvājumi Latvijā, piedalījās 90 Krievijas tūrisma firmas, kas ir akreditētas vēstniecībā un strādā Latvijas tirgū. Līdz ar to I. Kravale prezentācijā akcentēja klastera veselības tūrisma attīstības nišu.

4. un 5.oktobrī ALTA kopā ar nišas pārstāvjiem piedalījās konferencē Sanktpēterburgā, lai prezentētu izstrādāto Latvijas ilgtspējīga tūrisma platformu un iegūtu pieredzi starptautisko klasteru realizācijas jomā.

9. oktobrī LIAA tika veikta Klastera projekta prezentācija LIAA un Ekonomikas ministrijas vadošajiem darbiniekiem