Maija vidū Latvijā norisinājās e-veselības nedēļa

Viens no centrālajiem šīs nedēļas pasākumiem bija "WoHIT" (World of Health IT Conference & Exhibition) konference un izstāde, kas Latvijā notika Pasaules e-veselības nedēļas (eHealth week) Latvijas prezidentūras ES Padomē programmas ietvaros. Konferencē piedalījās ap 2000 dalībnieku no visas pasaules - lēmumu pieņēmēji publiskajā un privātajā sektorā, ārsti, slimnīcu un IT jomas vadītāji, augsta līmeņa amatpersonas, viesi u. c.

Lai iepazītos ar e-veselības risinājumu piemēriem valsts un privātajā medicīnas iestādē, konferences dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), kā arī Veselības centrs 4 jaunāko uzņēmumu, privāto ambulatoro klīniku Capital Clinic Riga.

"Capital Clinic Rigu" apmeklēja 20 konferences dalībnieki no dažādām valstīm (Igaunijas, Armēnijas, Turcijas, Norvēģijas, Somijas u.c.) un iepazinās ar klīnikas darbu, kā arī ar "SmartMedical" datu platformas risinājumiem, kas veselības aprūpes iestādēm un apdrošināšanas sabiedrībām palīdz automatizēt darba plūsmu un palielināt darba efektivitāti, paātrinot darījumu apstrādi un dokumentu apriti, samazinot izmaksas.

"Capital Clinic Riga" vadītāja Evija Mirzojana viesiem pastāstīja par klīnikas filozofiju un mērķiem, parādīja klīnikas medicīnisko tehnoloģiju risinājumus un aprīkojumu, kas viesu vidū izraisīja apbrīnu, jo tas patiešām ir pats jaunākais un informatīvākais, kāds šobrīd pasaulē pieejams. SIA Blue Bridge Technologies SIA (programmas ārstu praksēm, ambulatorām iestādēm, zobārstniecībām un slimnīcām Latvijā "Smart Medical" izstrādātājs) valdes priekšsēdētājs Andrejs Strods un klīnikas ģimenes ārste Dana Misiņa iepazīstināja ar datu sistēmas darbību praksē, kas būtiski atvieglo ārstu darbu, jo ļauj e-vidē veidot pierakstus, izrakstīt receptes, ātrākā laikā uzzināt izmeklējumu rezultātus utt.

""SmartMedical" sistēmas nodrošina modernu darba vidi, kurā profesionāļi var vislabāk izpausties, nedomājot par blakus darbībām vai lietām, kas viņus kavē ārstniecības procesa gaitā. Mēs šādā veidā ietaupām cilvēkresursus un pašu svarīgāko ārstniecības iestādē - laiku," atzīst VC4 valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds un uzsver, ka laiks nestāv uz vietas un jaunās tehnoloģijas, kas mūsu gadsimtā attīstās arvien straujāk, ir jāizmanto arī medicīnas jomā – gan ārstu, gan klientu labā. Visās "Veselības centra 4" filiālēs un saistītajos uzņēmumos darbojas vienota datu sistēma, kas ārstu darbu padara daudzkārt efektīvāku, nekā tas būtu bez šādas sistēmas pielietojuma.